„Happimess” ir „Cosmos Place” – labdaringas Helovinas

Labdaringas „Helovinas“ – baugios tik kaukės

Kaskart, artėjant dienai, kuri kalendoriuje pažymėta kita spalva, žinome – kažkas bus. Ir nesvarbu, ar ši diena mūsų pačių apibraukta raudona spalva ar spaudos ceche jai buvo parinkti ryškūs dažai. „Happimess“ labdaros iniciatyva ir „Cosmos Place“ vaikų centras kasmet spalio 30 dieną savo kalendoriuose yra pasiryškinę spalvotai. Kasmet šios dvi organizacijos rengia labdaringą „Heloviną“, kurio metu vaikai linksminasi, žaidžia, dalyvauja įvairiose dirbtuvėse, o tėvai tuo metu klausosi paskaitų įvairiomis temomis, susijusiomis su vaikų auklėjimu ar tiesiog gyvenimu.

Labdara veikianti verslo principu

Jau ketvirta „Happimess“ ir „Cosmos Place“ organizuojama „Helovino“ šventė vaikams yra netradicinio pobūdžio labdaros renginys. Be abejo, pagrindinis tikslas yra surinkti kuo daugiau lėšų, kurios bus skirtos sunkiomis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms, tačiau pats principas, kaip tai vyksta skiriasi nuo tradicinės labdaros koncepcijos. Labdaringo „Helovino“ metu atvykę tėvai su vaikais žaidžia, kuria, mokosi ar tiesiog būna kartu smagioje aplinkoje. Šiais metais renginyje apsilankė virš 100 vaikų.

Būtent čia ir slypi didelė renginio žavesio dalis. Organizatorių tikslas yra sukurti jaukią renginio atmosferą ir vertingą turinį, kuriame pilna įdomių veiklų vaikams ir tėvams. „Happimess“ ir „Cosmos place“ atstovai skatina kuo daugiau Lietuvos verslų prisidėti prie renginio savo produkcija, dalyvavimu ar kitais būdais, kurių organizatoriai visada randa. „Nenorime prisidengti žymiais vardais ar veidais tų, kuriems bus skirta parama. Nenorime manipuliuoti, bet kokia kaina pritraukiant dalyvius, neįvertinant ar jiems bus įdomu, ar patiks renginys. Dėl šios priežasties, pagrindinį akcentą dedame pačiam renginiui ir jo turiniui, o ne tiems, ką sutiksi jame“, – pasakoja „Happimess“ vadovė Jurgita Jakaitė.

Pačio renginio esmė yra tokia, kad susirinkusieji tiesiog pramogauja vaikų žaidimų kambaryje, kuriame dar vyksta ir mugė bei įvairios loterijos. Prizus dovanoja skirtingi Lietuvos verslai, kurių šiais metais prisijungė virš 60, o pagrindinis partneris “Cosmos Place” perleido visą savo patalpų plotą renginio veikloms. Visi surinkti pinigai už loterijos bilietus ir įėjimą skiriami „Happimess“ labdaros iniciatyvai.

Vertė kuriama ir dalyviams, ir partneriams

Prie „Happimess“ labdaros iniciatyvos jungiasi vis daugiau verslų, nes šios organizacijos atstovai kartu su jais bendradarbiaudami kuria bendrus projektus, skirtus labdaringai veiklai. „Labdaros organizacijos ar socialiniai verslai gali būti visiškai savarankiškai funkcionuojantys vienetai, jei tik jie kuria vertę. Lygiai taip pat ir įmonės, kurios yra pelningos, noriai tuo uždarbiu dalijasi ne tik su darbuotojais, kuriems šiuo metu sunkiausia, bet ir su visuomene. O geriausia ką galime padaryti mes visi, tai prisidėti įsigyjant prekes ar paslaugas iš socialinių verslų ar labdaros organizacijų“, – mintimis dalinasi Jurgita.

„Happimess“ savo veiklą sėkmingai plėtoja daugiau nei ketverius metus, burdami bendruomenę, ieškodami kūrybingų būdų gauti labdaros lėšų organizuojant įvairius nemokamus renginius bei skirdami savo darbuotojų laiką sunkiai sergančių vaikų šeimoms bei ligoninėje besigydantiems vaikams. „Tai darome ne vieni, prie mūsų prisideda daugybė partnerių, savanorių, įmonių, kurių pagalbą labai vertiname. Be jų būtų gerokai sunkiau“, – džiaugiasi Jurgita.

O visi norintys prisidėti prie gerų darbų yra kviečiami į „Happimess“ organizuojamus renginius ar apsilankyti labdaros parduotuvėje, esančioje Vilniuje, M. K. Čiurlionio g. 8.