„Happimess” ir Jurga Baltrukonytė – knyga vaikams apie onkologinę ligą „Viskas bus gerai”

Knyga, kuri niekada netaps bestseleriu. Ko gero taip galima apibūdinti naują, labdaros iniciatyvos „Happimess” išleistą, knygą „Viskas bus gerai“. Jos autoriai –  Jurga Baltrukonytė bei Algis Kriščiūnas. Martyno Mažvydo bibliotekoje šis leidinys buvo pristatytas visiems susirinkusiems.

Ši knyga – apie šeimą, meilę, draugystę ir gražią kaimynystę. Tiesa, ji taip pat skirta padėti vaikams, sergantiems onkologine liga, suprasti ligos eigą ir gydymo kelią iki pat pasveikimo. Kasmet Lietuvoje šia liga suserga apie 100 vaikų, iš kurių pasveiksta apie 80. Tačiau dažnai ne fizinė dalis būna sudėtingiausia ilgame gydymo procese. Ne mažiau sunki būna ir vaikų bei jų artimųjų psichologinė ir emocinė būsena. Šia knyga leidėjai siekia padėti tokioms šeimoms lengviau praeiti sunkų gydymo kelią.

„Viskas bus gerai“ tai bene pirmoji tokio pobūdžio lietuviška knyga, kurios tikslas padėti tėvams, gydytojams paaiškinti mažiesiems jų ligą jiems suprantamomis sąvokomis. Leidinyje gausu vaizdingų iliustracijų, kurias sukūrė Algis Kriščiūnas, pagal Jurgos Baltrukonytės kurtus literatūrinius tekstus. Tiesa, pastaruosius kurti autorę įkvėpė viena maža mergaitė vardu Viktorija, kuriai šiandien yra penkeri.

„Paprastai knygų konsultantais tampa mokslininkai ir profesoriai. Mano naujos knygos konsultante tapo Viktorija“, – pasakoja Jurga. Kai Viktorijai buvo treji, ji susirgo onkologine liga, tad ji buvo ta, kuri lašelines vadino „geraisiais robotais“ ir kūrė joms vardus. Knygoje taip pat yra žaidimų, piešimo ir rašymo užduočių, kad mažiesiems skaitytojams būtų dar lengviau susidraugauti su knygos herojais ir juos suprasti.

Už pagalbą leidžiant knygą dėkojame pagrindiniams „Happimess” labdaros iniciatyvos rėmėjams „ACME Grupė”, taip pat Lietuvos Kultūros tarybai, Aukok.lt, spaustuvei „Grafija”. Jau šiandien knygą galimą įsigyti „Happimess“ labdaros parduotuvėje, esančioje M. K. Čiurlionio g. 8, Vilniuje ir didžiuosiuose Lietuvosknygynuose bei elektroninėje erdvėje.

Nuotraukos – Vygaudas Juozaitis