Šventinis labdaros renginys „Skambanti Kalėdų pasaka”

„Happimess” labdaros iniciatyva kartu su viešosios įstaigos „Meda project”, Kaune įkurdinta Ebru terapijos studija „Ebru Art”, vaikų kavinėje „Nykštukas” suorganizavo labdaringą renginį, kurio metu buvo renkamos lėšos klinikiniam tyrimui, kurio metu, vaikams, sergantiems sunkiomis ligomis, bus taikomas holistinio požiūrio gydymas. Psichoemocinei, sergančiojo bei jo šeimos narių, pusiausvyrai stabilizuoti bus taikomos dešimtys Ebru terapijos formų. “Vaiko emocinė savijauta, yra tiesiogiai susijusi su gydymo bei gyjimo progresu“, – tokio gydymo svarbą vienbalsiai įvardija Ebru terapijos autorė Eglė Veršininienė ir „Happimess“ vadovė Jurgita Jakaitė.

Emocinė pagalba sunkiomis ligomis sergantiems vaikams dažnai pamirštama

Vaikai nuo gimimo mokosi ir tobulėja įvairiomis žaidimo formomis. Pirmos žinios mažylius pasiekia per tėvelių akis. Artimiausiųjų veido išraiškos, balso tembras, kūno kalba yra pažintinė pasaulio rodyklė. Vėliau žinių ratas pildosi iliustruotų paveikslėlių, kelionių po parką, kamuolio mėtymo ir kitos, vaikelį supančios aplinkos, pagalba. Pasaulį pažinti lengviausia tik jame būnant. Tačiau jei mažylis suserga, jis yra atskiriamas nuo natūralių tobulėjimo, ugdymosi formų. Net ir trumpa liga išbalansuoja visos šeimos narius, tačiau sunkios ligos, trunkančios mėnesius ar metus atveju, pasilieka ryški spraga vaiko vystymosi raidoje bei visos šeimos narių emocininėje atmintyje.

Sunki liga dažnu atveju užklumpa kaip nelaukta viešnia, tuo metu tėvai nori tik vieno, kuo greičiau išvesti vaiką iš ligoninės teritorijos. Šis noras būna toks stiprus, kad užgožia tikrojo emocinio kelio, kurį jis turės įveikti viso gyjimo proceso metu, svarbą. Nors tėvai sergančiam vaikui skiria labai daug dėmesio ir laiko, tačiau informacijos ir priemonių, kaip pagerinti sergančiojo emocinę savijautą, kad sumažinti besiveriantį randą, kuris pasiliks visų šeimos narių atmintyje, ligoninės koridoriuose sunkiai atrandama. „Tik neverkite prie vaikų”, tai girdimiausias patarimas, kurio įsikabinę su plyštančiomis širdimis mėgina laikytis tėvai stebėdami savo mažuosius. Kas nutinka? Patys tėvai yra pamirštami, galiausiai jie ir patys pamiršta save. Stebint iš šalies reginys veriantis širdis, žmonės nuo kurių emocinės būklės tiesiogiai priklauso mažylių gyjimas, patys pasilieka be emocinės atramos.

Šventiniame renginyje, kurio metu buvo renkamos lėšos Ebru terapijos priemonėms bei kvalifikacijas atitinkančių specialistų darbui, visi renginio partneriai dalyvavo neatlygintinai. „Džiaugiamės, kad susirinko tiek daug žmonių, palaikančių šią iniciatyvą bei suprantančių holistinio požiūrio svarbą! Renginys jo lankytojams buvo labai turiningas, visi svečiai leido laiką itin originaliai. Nuolatos siekiame, kad apsilankiusieji ne tik aukotų, bet ir turėtų puikų laisvalaikį”, – apie „Happimess” renginių esmę kalbėjo Jurgita.

Nuotraukos – Egli photography